SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

20 października 2022

Dnia 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, którego tegoroczne hasło brzmi: „Uczyń Zdrowie Psychiczne i Dobre Samopoczucie Dla Przeszłych Globalnym Priorytetem”. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na problematykę chorób psychicznych oraz do promowania właściwych postaw ludzkich wobec osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Jest to również okazja do tego, aby promować dbanie nie tylko o zdrowie fizyczne ale również o zdrowie psychiczne.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie wychodząc naprzeciw problemom z jakimi borykają się zarówno nastolatkowie jak i  osoby dorosłe zorganizowała wraz z zespołem pedagogów Julitą Chałupą, Anną Zwolińską oraz Urszulą Waczkowską heppening, podczas którego zachęcała do dbania o zdrowie psychiczne. W tym celu zostały przygotowane broszury, w których były zawarte informacje, wskazówki jak każdy z nas może zadbać o  zdrowie psychiczne. Były również rozdawane ulotki, na których można było znaleźć informacje gdzie można szukać pomocy wśród specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego. Rozdawaliśmy również darmowe witaminki dla umysłu w postaci pozytywnych afirmacji, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech wśród obdarowanych.

Dbajmy o zdrowie psychiczne i sprawmy, aby było ono globalnym priorytetem dla nas wszystkich.

Julita Chałupa

Happening - “Dbajmy o zdrowie psychiczne”

+48 68 355-20-49 (ul. Chopina 11)

+48 502-030-205  (ul. Chopina 11)