BĄDŹ Z NAMI

Jedynka Kożuchów

NAPISZ DO NAS

  Jedynka             Kożuchów

Galeria

Rekrutacja

E-dziennik

Poznaj nas

IMIĘ i NAZWISKO
E- MAIL
TREŚĆ
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Dziękuję za kontakt
Wypełnij formularz

Kalendarium

Przedszkole

Sport

Po lekcjach

Projekty

Wolontariat

Klasy 

UKS SG 

#jedynkakozuchow

to szkoła z pasją

BĄDŹ Z NAMI

Szkoła Podstawowa nr 1

im. Bolesława Krzywoustego

w Kożuchowie

 

ul. Chopina 11

67-120 Kożuchów 

 

+48 68 355-20-49 (ul. Chopina 11)

+48 502-030-205  (ul. Chopina 11)

+48 68 355-24-23 (ul. A. Haller 1)

 

sp1@kozuchow.pl

 

KONTAKT

Kwietniowi Antypiraci

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Kwietniowi Antypiraci”, organizowanej przez Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycielskiej we Włocławku. Jesteśmy jedną z czterech szkół w województwie lubuskim, które przystąpiły do tego projektu.

Przedsięwzięcie to jest związane ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich (23.04) oraz Światowym Dniem Własności Intelektualnej (26.04). Działania zostały objęte patronatem medialnym m.in. czasopism Biblioteka w Szkole i Dyrektor Szkoły, portalu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i TVP3 Bydgoszcz. 

Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej własności intelektualnej i praw autorskich poprzez wykorzystywanie innowacyjnych metod pracy. 

Tegoroczna edycja, przebiegająca pod hasłem: „W pokoju zagadek”, polegała na utworzeniu wirtualnego escape room-u o prawach autorskich i własności intelektualnej.           

Na początku marca grupa uczniów z klasy 8c pod opieką pani Grażyny Romanik uczestniczyła w seminarium online, podczas którego poszerzyła wiedzę merytoryczną związaną z tematyką projektu. Uczniowie zostali też poinstruowani przez eksperta – programistę, w jaki sposób technicznie wykonać wirtualny escape room. Wyposażeni w cenną wiedzę przystąpili do pracy. A był to pracowity okres – czas na wykonanie zadania upływał 31 marca. Działali pod presją czasu, jednak sprostali wyznaczonemu zadaniu.

Efekt ich pracy zamieszczamy poniżej. Jednocześnie pragniemy poinformować, że nasz escape room został zamieszczony na stronie internetowej organizatora akcji, ogólnopolskim forum, do którego przekierowuje następujący link:

https://bpkpcen.blogspot.com/p/kwietniowi-antypiraci-2022-edycja-vi.html

Znajdziecie tam pokoje zagadek przygotowane przez innych uczestników projektu.  Zachęcamy zatem do rozwiązywania zagadek i sprawdzenia swojej wiedzy na temat praw autorskich i własności intelektualnej.

 

Kwietniowi Antypiraci - EscapeRoom - wejdź

Kwietniowi Antypiraci - Mapka - zobacz

 

Grażyna Romanik

21 kwietnia 2022

                           w Kożuchowie

           SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

E-dziennik

Galeria

Rekrutacja

Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Krzywoustego w Kożuchowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.