SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

21 kwietnia 2022

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Kwietniowi Antypiraci”, organizowanej przez Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycielskiej we Włocławku. Jesteśmy jedną z czterech szkół w województwie lubuskim, które przystąpiły do tego projektu.

Przedsięwzięcie to jest związane ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich (23.04) oraz Światowym Dniem Własności Intelektualnej (26.04). Działania zostały objęte patronatem medialnym m.in. czasopism Biblioteka w Szkole i Dyrektor Szkoły, portalu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i TVP3 Bydgoszcz.

Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej własności intelektualnej i praw autorskich poprzez wykorzystywanie innowacyjnych metod pracy.

Tegoroczna edycja, przebiegająca pod hasłem: „W pokoju zagadek”, polegała na utworzeniu wirtualnego escape room-u o prawach autorskich i własności intelektualnej.

Na początku marca grupa uczniów z klasy 8c pod opieką pani Grażyny Romanik uczestniczyła w seminarium online, podczas którego poszerzyła wiedzę merytoryczną związaną z tematyką projektu. Uczniowie zostali też poinstruowani przez eksperta – programistę, w jaki sposób technicznie wykonać wirtualny escape room. Wyposażeni w cenną wiedzę przystąpili do pracy. A był to pracowity okres – czas na wykonanie zadania upływał 31 marca. Działali pod presją czasu, jednak sprostali wyznaczonemu zadaniu.

Efekt ich pracy zamieszczamy poniżej. Jednocześnie pragniemy poinformować, że nasz escape room został zamieszczony na stronie internetowej organizatora akcji, ogólnopolskim forum, do którego przekierowuje następujący link:

Znajdziecie tam pokoje zagadek przygotowane przez innych uczestników projektu.  Zachęcamy zatem do rozwiązywania zagadek i sprawdzenia swojej wiedzy na temat praw autorskich i własności intelektualnej.

Kwietniowi Antypiraci - EscapeRoom - wejdź

Kwietniowi Antypiraci - Mapka - zobacz

Grażyna Romanik

Kwietniowi Antypiraci