Namaluję wam historię

W dniu 22 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Kożuchowie został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Historyczny "Namaluję wam historię", zorganizowany w związku z ogłoszeniem przez Senat Rzeczypospolitej roku 2023 Rokiem Jana Matejki w 130. rocznicę śmierci malarza. Zadaniem uczniów było wykonanie lapbooka, którego treść nawiązuje do postaci historycznej lub wydarzenia historycznego ukazanego na obrazie malarza. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy V-VI oraz klasy VII-VIII. Na Konkurs nadesłano 21 prac.

Lista zwycięzców oraz osób wyróżnionych

Klasy V-VI:

1. miejsce: Oskar Mniszewski, obraz Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu

2. miejsce: Daniel Kamiński, obraz Bitwa pod Grunwaldem, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu.

3. miejsce: nie przyznano.

Wyróżnienia:

1. Michał Karbowski, obraz Bitwa pod Grunwaldem, Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowej Soli.

2. Patryk Malawka, obraz Stańczyk, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu.

3. Michał Przybylski, obraz Bitwa pod Grunwaldem, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu.

Przyznano również wyróżnienie za szczególne wrażenie artystyczne oraz wkład pracy dla Julii Krempy, obraz Rejtan - upadek Polski, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu.

Klasy VII-VIII:

2. miejsce: Michał Pels, obraz Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu.

3. miejsce: Tristan Łukasiewicz-Antończyk, obraz Stańczyk, Zespół Szkolno-Przedszkolny Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu.

Nie przyznano miejsca pierwszego.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz osobom wyróżnionym. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Agnieszka Olkowicz

04 grudnia 2023