SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

26 kwietnia 2022

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Kożuchowie wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Akcja ta upamiętnia powstanie w getcie warszawskim (19 IV 1943), a jej symbolem jest żonkil, który stanowi znak pamięci o ofiarach tego zdarzenia. W ramach akcji uczniowie wzięli udział w warsztatach, które miały na celu budowanie postaw empatycznych, stwarzały przestrzeń do rozmowy o emocjach, a przede wszystkim uwrażliwiały i przygotowywały dzieci do tego by w przyszłości mogły odpowiedzialnie podejść do pracy z trudną historią i zmierzyć się z emocjami, które się z nią wiążą. Tegoroczne hasło akcji brzmi "Łączy nas pamięć".

Ania Zwolińska

Pamiętając o powstaniu

+48 68 355-20-49 (ul. Chopina 11)

+48 502-030-205  (ul. Chopina 11)