SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

13 października 2022
„Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie” – te słowa z ust dyrektora Arkadiusza Sidora usłyszało dziś 84 uczniów, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w „Jedynce”. Ślubowanie klas pierwszych to jedna z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły i wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich, którzy tłumnie wypełnili salę koncertową Centrum Kultury „Zamek”.
Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy, a następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. W dalszej kolejności nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez trzecioklasistów. Później nastąpił najbardziej podniosły moment tej wyjątkowej uroczystości. Pierwszaki z uniesioną dłonią, zgodnym chórem złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonał dyrektor Arkadiusz Sidor w towarzystwie wychowawczyń: Aliny Jonak, Doroty Słowik, Anna Pawłowskiej-Janik i Joanny Kaźmierskiej.
Na zakończenie uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Ten dzień niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a wspominany po latach będzie symbolizował miłe emocje związane z pierwszą szkołą w życiu każdego z nich.

Rafał Makuch

Pierwszaki po ślubowaniu

+48 68 355-20-49 (ul. Chopina 11)

+48 502-030-205  (ul. Chopina 11)