Pobiegli jak po swoje

Niczym jak śniegiem na Alasce sypnęło medalami podczas wczorajszych zawodów w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych szczebla powiatowego. Na rozgrywanej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży imprezie nasze Strusie Pędziwiatry trzykrotnie stawały na najwyższym stopniu podium i tyle samo razy odebrały medal za zdobycie drugiej lokaty. Pędząc jak francuskie TGV jako pierwsze pomknęły po złoto rywalizujące w Igrzyskach Dzieci dziewczęta, czyli: Julia Kajdanowicz, Maja Olchowa, Martyna Suchojad, Lena Sowińska, Anastazja Buras, Natalia Polak, Roksana Krochmal, Emilia Polak, Roksana Kopiecka i Amelia Kopiecka.
Dziewczyny jeszcze dobrze nie zdążyły nacieszyć się medalami, a już do dekoracji za wywalczenie pierwszej lokaty szykowali się chłopcy (rocznik 2009-2008): Oskar Budzyński, Alan Duda, Dawid Glapka, Antoni Hurylski, Łukasz Kondracki, Kacper Kowalski, Kornel Marczewski, Tomasz Mowczan, Kacper Ratajszczak, Mateusz Tomczak, Jakub Treszczyński i Szymon Wyród,
którzy do złota w drużynówce dorzucili również medal z tego samego kruszcu w biegach indywidualnych, bowiem tego dnia Łukasz Kondracki był poza zasięgiem wszystkich.
Rywalizujące w tej samej kategorii wiekowej dziewczęta: Maja Skrzypiec, Klaudia Leśków, Wiktoria Lemberger, Wiktoria Polak, Lena Piotrowska, Kinga Bida, Wiktoria Marek, Julia Staniecka i Alicja Dąbrowska w końcowej (drużynowej) klasyfikacji uplasowały się na drugim miejscu, podobnie jak i młodsza drużyna chłopców, która do Nowej Soli pojechała w składzie: Dawid Białkowski, Dominik Budzyński, Sebastian Duda, Alan Fałek, Michał Bołbot, Davyd Mykhailenko, Filip Paluch, Ignacy Pilichaty, Dawid Wareluk i Michał Wójciak.
Ponadto kolejny skalp do swojej kolekcji, za drugą lokatę w biegach indywidualnych, dorzuciła nasza biegaczko-siatkarka Maja Skrzypiec, a jako czwarte finiszowały Klaudia Leśków i Julia Kajdanowicz. Dziewczyny, podobnie jak i Łukasz oraz dwa zwycięskie zespoły wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który tradycyjnie rozgrywany zostanie niebawem w Babimoście.

17 kwietnia 2023