Protest rolników - utrudnienia

20 marca (środa) w godz. 7.00 – 19.00 odbędzie się protest rolników, w wyniku którego zostanie zablokowane rondo obok naszej szkoły. W tym dniu szkoła będzie działała normalnie, musimy się jednak liczyć z utrudnieniami.

W pierwszej kolejności będą one dotyczyć uczniów dojeżdżających. W związku z tym, że protest będzie prowadzony również na rondach w Nowej Soli istnieje możliwość, że autobusy SubBus, którymi dojeżdżają nasi uczniowie, mogą rano na przystankach pojawić się z opóźnieniem lub w skrajnych sytuacjach nawet nie dojechać. Uczniowie, którzy spóźnią się na lekcje lub z powodu braku transportu nie dojadą w tym dniu do szkoły, będą mieli te nieobecności usprawiedliwione. Nauczyciele będą w tym dniu odbierali dzieci na placu Ewangelickim, ale również na przystanku PKS lub w okolicach tych miejsc w zależności od możliwości dojazdu. Jednocześnie bardzo proszę rodziców uczniów dojeżdżających, którzy mają taką możliwość, o dowóz dzieci rano we własnym zakresie. Po lekcjach każdy uczeń dojeżdżający będzie objęty opieką i zaprowadzony na miejsce, z którego jego autobus będzie odjeżdżał.

Rodziców uczniów, którzy mieszkają w Kożuchowie proszę o uwzględnienie w dowozach swoich dzieci, że okolice szkoły będą nieprzejezdne. Można się zastanowić czy w tym dniu nie będzie lepiej, aby dzieci przyszły do szkoły pieszo.

Do szkoły będzie można wejść przed godz. 8.00 wszystkimi trzema wejściami – przy rondzie, przy pl. Ewangelickim i od strony szlabanu. Od godz. 8.00 zostanie zamknięte wejście od strony ronda, na teren szkoły będzie można dostać się pozostałymi dwoma wejściami.

Jeśli pojawią się nowe informacje niezwłocznie je Państwu przekażę.

Bardzo proszę, aby na profilu szkoły nie komentować słuszności lub nie rolniczych protestów. To nie jest odpowiednie miejsce na takie dyskusje.

Arkadiusz Sidor

15 marca 2024