Śpiewali aż miło

II Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej im. Ewy Lewickiej już za nami. Na scenie Centrum Kultury "Zamek" w Kożuchowie swoje wokalne umiejętności zaprezentowało pół setki uczestników, którym oprócz jury w składzie: ppłk Sylwin Jarosz, por Justyna Bator, Sylwia Chmurzyńska przyglądała się również licznie zgromadzona publiczność. Podzieleni na trzy kategorie wiekowe młodzi wokaliści, przez ponad dwie godziny śpiewali pieśni patriotyczne, które krzewiły ducha polskości, wskrzeszały pamięć o dawnych bohaterach, w czasach klęsk przypominały o zwycięskich bitwach, często zagrzewały do boju czy też bywały modlitwą. Ostatecznie, po długich naradach, jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

I kategoria

I m-ce: Nadia Łabędzka (SP 1 Kożuchów)

II m-ce: Zespół "Wesołe nutki" (SP 2 Kożuchów) - Alicja Kowbel, Nikola Krycka, Aleksandra Kuśmierek, Marika Poźniak, Maria Sokołowska, Lena Zwolska, Hanna Żurawska

III m-ce: Zespół "Makowe nutki" (SP 1 Kożuchów) - Liliana Dudek, Aleksandra Dudek

wyróżnienie - Tosia Błońska (SP 1 Kożuchów)

II kategoria

I m-ce: Zofia Sidor (SP 1 Kożuchów)

II m-ce: Adriana Sobotkiewicz (SP 1 Kożuchów)

III m-ce: Gabriela Bogusz (SP 2 Kożuchów)

wyróżnienie - Eliza Engwer (SP 1 Kożuchów)

III kategoria

I m-ce: Michał Sadowy (SP 1 Kożuchów)

II m-ce: Anna Zwolska (SP 2 Kożuchów)

III m-ce: Duet (SP 2 Kożuchów) - Zofia Piotrowska, Emilia Kępińska

wyróżnienie - Duet (SP1 Kożuchów) - Nikola Klejer, Zuzanna Engwer

Ze strony organizatora konkursu - Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Krzywoustego w Kożuchowie, nagrody (bony do Empiku o wartości: 400zł, 250zł, 150zł, 100zł) wręczył dyrektor placówki Arkadiusz Sidor. Ponadto najlepsi w każdej kategorii wiekowej otrzymali puchary ufundowane przez Gmina Kożuchów Miasto Zabytków wręczane przez Burmistrza Kożuchowa - Pawła Jagaska. O nagrodzeniu zdobywców miejsc 1-3 nie zapomniał również Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Koło im. 13 Pułku Zmechanizowanego w Kożuchowie, fundując nagrody specjalne dla zwycięzców poszczególnych kategorii przekazane przez ppłk Sylwina Jarosza.

Wszystkim uczestnikom konkursu zorganizowanego przez nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie: Elżbietę Jaśków i Sylwię Chmurzyńską, ich opiekunom oraz publiczności serdecznie dziękujemy za przybycie do Zamku, a naszym sponsorom dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe przy organizacji konkursu. Do zobaczenia za rok.

Zobacz zdjęcia z konkursu

22 listopada 2023