SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

20 maja 2022
20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, w związku z tym uczniów Jedynki odwiedził pracownik Nadleśnictwa Nowa Sól, aby opowiedzieć o ochronie tego zagrożonego gatunku oraz o ogromnej roli jaką w przyrodzie odgrywają pszczoły. Około 90% roślin na świecie jest zapylanych przez pszczoły. To dzięki ich pracowitości możemy jeść jabłka, maliny, czereśnie, ogórki jak i wiele innych owoców i warzyw.
W dalszej części spotkania nastąpiło wspólne sadzenie wokół szkoły podarowanych przez Nadleśnictwo drzew miododajnych. Młodzi ekolodzy podczas kolejnych lat nauki będą mieli okazję oglądać ich wzrost, a przede wszystkim dbać o nie.
Podczas długiej przerwy w akcję włączyli się również uczniowie najstarszego rocznika – dlatego cieszy fakt, że tak ważny temat jakim jest ekologia łączy pokolenia.
Razem możemy wiele!

Światowy Dzień Pszczół

+48 68 355-20-49 (ul. Chopina 11)

+48 502-030-205  (ul. Chopina 11)