SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

21 października 2021

Dwudziestego października w murach naszej szkoły po raz kolejny rozbrzmiało uroczyste „Ślubujemy!”. Tradycji stało się zadość – uczniowie klas I zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od części artystycznej, którą dla młodszych koleżanek i kolegów przygotowali trzecioklasiści. Następnie po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszyscy odśpiewali hymn narodowy, po czym głos zabrał Dyrektor Arkadiusz Sidor. W dalszej części pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły, m.in. uczciwie spełniać obowiązki uczniowskie, szanować tradycję szkoły i dbać o jej dobre imię, być koleżeńskim, prawdomównym i wrażliwym na przejawy agresji.

Później nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor. Jak się okazało trzymany w ręce przez niego brązowy ołówek nie był aż tak straszny. Każdy z uczniów otrzymał z rąk Wicedyrektor Doroty Słowik pamiątkowy dyplom, nie zabrakło również upominków od rodziców oraz Burmistrza Pawła Jagaska.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości z każdego dnia spędzonego w „Jedynce”.

Zdjęcia z pasowania pierwszoklasistów

Rafał Makuch

Tradycji stało się zadość

+48 68 355-20-49 (ul. Chopina 11)