SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

12 kwietnia 2022

Za nami Tydzień Zdrowia i Dobrostanu Psychicznego, podczas którego uczniowie naszej szkoły zgłębiali wiedzę na temat zdrowego stylu życia oraz sposobów dbania o zdrowie psychiczne. Służyły temu warsztaty prowadzone w klasach 1-3 przez pedagogów oraz zajęcia z wychowawcami w klasach starszych.

Podczas lekcji uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę dzięki interaktywnym quizom, a za sprawą bajek i opowiadań terapeutycznych poznali sposoby radzenia sobie ze złymi emocjami oraz dowiedzieli się, gdzie należy szukać szczęścia. Następnie wymyślali własne sposoby na radzenie sobie ze złością oraz wykonywali prace plastyczne polegające na uzupełnieniu czterolistnych koniczynek o rzeczy, które sprawiają, że są szczęśliwi.

Podczas przerw uczniowie mieli okazję odprężyć się przy relaksacyjnej muzyce,  a także spotkać się w szkolnej bibliotece i pograć wspólnie w planszówki i gry edukacyjne.

Pozytywne myśli umieszczone na drzwiach oraz na schodach działały kojąco na duszę i zachęcały wszystkich do dbania o szeroko rozumiane ZDROWIE.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Anna Zwolińska

Tydzień zdrowia i dobrostanu psychicznego

+48 68 355-20-49 (ul. Chopina 11)

+48 502-030-205  (ul. Chopina 11)