Ubezpieczenie uczniów

Ubezpieczenia szkolne NNW  dla uczniów w tym roku  szkolnym będą zawierane indywidualne przez rodziców. Rada Rodziców zarekomendowała, aby szkoła przekazała warunki ubezpieczenia firmy Signal Iduna. Ubezpieczenie w tej firmie będzie polegało na zawarciu umowy przez rodzica poprzez stronę internetową.

Robimy to w kilku krokach:

1. Wejdź na stronę www.kochamtodbam.pl

2. Wybierz zakładkę NNW dzieci i młodzieży

3. Wpisz kod  rabatowy (szkoły): CR42263

4. Wybierz wariant ubezpieczenia

5. Wpisz potrzebne dane

6. Opłać składkę.

7. Na podany adres e-mail zostanie wysłany certyfikat ubezpieczenia. Hasłem do jego otworzenia jest PESEL dziecka.

Przystępując do ubezpieczenia z kodem rabatowym składka jest zmniejszona o 10%, a za każde kolejne dziecko płaci się 25% mniej. Można wybrać składkę z 7 różnych wariantów. Nauczyciele rozdadzą uczniom w pierwszym tygodniu szkoły zasady ubezpieczenia oraz warianty cenowe ubezpieczeń. Na stronie internetowej szkoły również będą te informacje oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Nauczyciele nie będą już zbierali składek od uczniów. Rodzice rejestrując dziecko przez stronę internetową będą opłacali sami składkę oraz otrzymają drogą elektroniczną certyfikat ubezpieczenia.

Przypominam, że rodzic nie ma obowiązku ubezpieczania ucznia, może też  zrobić to w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym i nie informuje w tej sprawie szkoły. Szkoła nie ma także obowiązku organizowania ubezpieczenia NNW dla uczniów. Powyższe informacje to jedynie wyjście naprzeciw oczekiwaniom i wieloletniemu przyzwyczajeniu, że to szkoła „organizuje” ubezpieczenie.

Arkadiusz Sidor

Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczenia