SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

02 września 2022
Po 68 dniach wakacji ponownie spotkaliśmy się w szkole. Na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2022/2023 serdecznie przywitaliśmy tych najmłodszych, czyli przedszkolaków i pierwszoklasistów, dla których "Jedynka" będzie przez osiem najbliższych lat drugi domem. Miło nam również powitać w murach naszej szkoły uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stypułowie, którzy od tego roku będą kontynuować naukę w naszej placówce. Razem z Wami społeczność szkolna to już 604 uczniów, z czego się bardzo cieszymy.
Podczas pierwszego w tym roku apelu przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej przekazał naszej szkole pod opiekę grób Ewy Lewickiej (1906-1962), która urodziła się 29 lipca 1906 r. w Sejnach jako córka Brygidy i Jana Cziaro. Jej mężem był major Wojska Polskiego Stefan Lewicki, który zaginął podczas wojny obronnej 1939 r. Jako żołnierz Armii Krajowej brała udział w Powstaniu Warszawskim, w trakcie którego, w wyniku poważnych obrażeń, straciła rękę. Po wojnie przeprowadziła się do Kożuchowa, w powiecie nowosolskim, gdzie zmarła 19 września 1962 r.
Przed nami dziesięć miesięcy nauki (oczywiście z przerwami), a dla tych którzy już odliczają czas do najbliższych wakacji informujemy, że to już tylko 296 dni.

Rafał Makuch

Witajcie po wakacjach

+48 68 355-20-49 (ul. Chopina 11)

+48 502-030-205  (ul. Chopina 11)